22.03.2014 09:01


Víkend v brněnské Richard Adam Gallery patří historickým vozidlům

Autor: Slávik Martin | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Milovníci automobilových a motocyklových veteránů mají možnost navštívit v bývalé tovární hale vedle nákupního centra Vaňkovka ojedinělou výstavu a veletrh nazvaný Classic Show Brno 2014.

Brno – Na čtvrtém ročníku výstavy a veletrhu Classic Show letos představuje svá vozidla třicet vystavovatelů z celé České republiky. Kromě prohlídky samotných veteránů mohou návštěvníci nakoupit náhradní díly, reflektory, laky a mnohé další příslušenství.

„Classic Show není pouze přehlídkou starých vozidel. Na každém vystaveném exponátu je vidět neskutečný kus práce. My Češi jsme byli vždy šikovným národem. Důkazem toho je i nadšení a píle vystavujících renovátorů,“ řekl hlavní organizátor výstavy a šéfredaktor časopisu Motor Journal Karel Kupka.

Návštěvníci si mohou mimo jiné prohlédnout například jediný známý dochovaný exemplář automobilu Z Disk vyrobený ve Zbrojovce Brno v roce 1924. Dalším vozem, který jistě stojí za pozornost, je Mercedes Benz 320 z roku 1939, který se účastnil bojů na východní frontě za druhé světové války. K vidění však jsou i moderní stroje. Patří mezi ně kupříkladu motorka FTR M210, na které před čtyřmi lety vyhrál Karel Abraham Grand Prix ve Valencii.

V sobotu ve čtrnáct hodin bude zahájena aukce historických automobilů, motocyklů, příslušenství, dokumentace a souvisejících sběratelských předmětů s motoristickou tématikou. 

„Pouze aukce má schopnost prokázat skutečnou hodnotu strojů. Bude probíhat v duchu britské tradice. To znamená, že vyvolávací cena bude určena licitátorem a v momentě, kdy vyvolávaná částka dosáhne tajného aukčního minima, může být položka vydražena,“ sdělil organizátor aukce a vystavovatel za firmu Morgan Prague Jan Zvelebil.

Výstava Classic Show nepřibližuje historii jen co se týče dobových vozidel. Na programu je také módní přehlídka ve stylu první republiky.

„Návštěvníky bych rád pozval i na naši další plánovanou akci s názvem Brno Grand Prix Revival, která se uskuteční od čtvrtého do šestého července na Masarykově okruhu. Můžou se těšit na skutečné závody historických sportovních vozů, formulí a motocyklů,“ dodal Kupka. Samotná výstava Classic Show potrvá v Richard Adam Gallery do nedělních sedmnácti hodin.

Klíčová slova: Classic Show, výstava, veletrh, veteráni, historické vozy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.