14.12.2018 22:40


Virtuální realita či knižní antikvariát. Brněnské vánoční trhy nenabízí jen mošt

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na vánoční trhy v Brně se po roce vedle klasických prodejních stánků s moštem, jídlem či suvenýry vrátila také dvě méně tradiční místa. Na jednom z nich si zájemci mohou zaplatit za návštěvu virtuální reality, v druhém pak koupit knihu a podpořit tak charitativní sbírku.

Na Moravském náměstí je při vánočních trzích charitativní antikvariát a na náměstí svobody stánek s virtuální realitou. Foto: David Křída

Brno – Na prosklený stánek s technikou umělé reality narazí návštěvníci brněnských vánočních trhů na náměstí Svobody. „Virtuální realita představuje zábavní a moderní prvek, kterým chceme nabídku adventních trhů rozšířit. Zdaleka není pouze pro děti, zabaví se a trochu ohřejí i dospělí,“ okomentovala neobvyklou atrakci Adéla Nováková, mluvčí brněnského Turistického informačního centra (TIC).

Za šedesát korun si zájemci na deset minut vyzkoušejí některou z her s vánoční tématikou. Stánek bude přístupný až do 23. prosince. „Je to určitě zajímavé, že tu něco takového je, ale asi si radši zajdu tradičně na punč,“ popsal své dojmy z virtuální reality na trzích jeden z návštěvníků, Zdeněk Novák.

Dalším atypickým místem trhů je charitativní antikvariát na Moravském náměstí. Je jedním ze dvou ve městě, druhý se nachází v Moravské zemské knihovně. Otevřený je každý den do dvaceti hodin až do 23. prosince. Veškerý výtěžek z prodeje knih darují organizátoři na provoz ubytoven rodičů onkologicky nemocných dětí v brněnských Černých Polích. Za akcí stojí organizace Moravský dobročinný spolek.

Klíčová slova: virtuální realita, charitativní antikvariát, vánoce, trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.