20.10.2010 19:49


Vysokoškoláci se utkali ve vybíjené

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Pod okny vysokoškolských kolejí na Palackého vrchu dnes sehrálo několik týmů zápasy ve vybíjené v netradičních kostýmech. Pořádal se zde totiž kvalifikační turnaj šampionátu Red Bull Dodgeball.

Brno - V turnaji bojovali studenti z brněnských vysokých škol o postup do finále šampionátu ve vybíjené. Celkem deset týmů se sešlo v pravé poledne, aby jejich členové vyměnili středeční přednášky za možnost zahrát si vybíjenou. Po nelítostném souboji zvítězil Blekota tým, jako druzí skončili Achievers a bronz si rozdělili Krevetáci a Roštěnky a roštáci. Do finále však postupuje pouze vítěz.

„Svůj tým jsem dal dohromady, ani nevím jak. Většinu lidí znám z Masarykovy univerzity, jsou tu i kluci z VUT a jeden voják z Univerzity obrany. Svůj první zápas jsme zvládli skvěle a věříme, že zvítězíme,“ uvedl kapitán týmu Prasárny z Masárny Martin Kočírek.

Akce kromě samotných účastníků bavila i některé kolemjoucí. „Šel jsem právě z oběda z menzy, když jsem uviděl lidi v šílených kostýmech,“ řekl student Podnikatelské fakulty VUT Martin Hudek. Protože každý tým mohl získat životy navíc za originální dres, na hřišti se objevili třeba fyzici v bílých pláštích, anebo tým v retro oblečcích, pro nějž byla typická zaříznutá tanga. „Jelikož chceme body navíc, po včerejší poradě jsme si vybrali masky kissáků,“ glosoval to šéf týmu Kočírek.

Vybíjenou zná z let povinné školní docházky většina účastníků, ovšem v podobě tělocviku na své alma mater si ji vysokoškoláci zahrát nemohou. „Každý rok vymýšlí náš Red Bull tým nějakou originální a neotřelou akci pro studenty. Přišlo nám líto, že tak zábavný sport, jako vybíjená, na vysokých školách chybí“, okomentoval to organizátor akce David Gajdoš, který je současně studentem práv na Masarykově univerzitě.

Red Bull Dodgeball je akademické mistrovství ve vybíjené, jehož kvalifikační turnaje proběhnou během října a listopadu v sedmnácti městech v České republice a na Slovensku. Finále celého šampionátu se koná 23. listopadu v brněnském klubu Fléda.Klíčová slova: vybíjená, turnaj, red bull dodgeball, sport, recese, retro

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.