13.05.2019 12:56


Vždy existuje prostor pro zlepšení, říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík

Autor: Vojtěch Dufek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Česká pošta je podle počtu zaměstnanců druhou největší firmou v republice. Od konce devadesátých let se až do roku 2014 řešila transformace státního podniku na akciovou společnost. Transformační proces ukončil tehdejší ministr financí Andrej Babiš. V létě 2018 se navíc musela Česká pošta potýkat s nedostatkem až třinácti set zaměstnanců, měla problém také s dodržováním zákonem stanovené lhůty dodání. O fluktuaci zaměstnanců a budoucnosti České pošty mluvil v rozhovoru její mluvčí Matyáš Vitík.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík

Česká pošta kromě doručování balíků a dopisúů poskytuje i služby pro jiné subjekty. Je to vyplácení důchodů pro Českou správu sociálního zabezpečení, prodej výherních tiketů a vyplácení výher pro Sazku nebo uzavírání smluv pro Českou pojišťovnu.  Díky službě Czech point mohou klienti získat ověřené výstupy z rejstříku trestů, katastru nemovitostí nebo si zde také založit živnost. Prácovat na poště není lehké a náročnost zaměsnaní je jedním z důvodů odchodu zaměstnanců od České pošty. 

 

Potýká se Česká pošta s nedostatkem zaměstnanců?

Česká pošta se, stejně jako další firmy na trhu, potýká s nedostatkem zaměstnanců. Proto musí při naplnění svých kapacit plánovat nábor zaměstnanců a brigádníků dlouho dopředu. Příkladem mohou být loňské Vánoce, což je pro Českou poštu nejvytíženější období v roce. Souvisí to se stále větší oblibou pořizovat dárky přes e-shopy a nechat si je doručovat Českou poštou. Loni jsme potřebovali nabrat pět tisíc brigádníků, což se nakonec podařilo. Obecně lze říci, že problémy při shánění nových zaměstnanců máme na pozicích řidič, třídič nebo doručovatel.

Je těžké pozice doplňovat? Jak dlouho vydrží u České pošty průměrný zaměstnanec?

Největším problémem pro Českou poštu není zaměstnance nabrat, ale udržet jej. Fluktuace se tak týká doby zkušební lhůty, kdy zaměstnanci odcházejí nejčastěji.

Jaké jsou nejčastější důvody odchodů zaměstnanců od České pošty?

Jedná se o odchody do důchodu, nespokojenost s pracovními podmínkami – které se snažíme neustále zlepšovat, nebo o důvody z pohledu náročnosti práce.

Co byste vyzdvihl jako hlavní přednosti práce u České pošty?

Česká pošta je stabilní zaměstnavatel, který nabízí řadu benefitů, jako jsou stravenky, zkrácená pracovní doba, týden dovolené navíc, systém školení pro zaměstnance a podobně.

Jak se řeší stížnosti, kdy například doručovatelka na dům nezazvoní a pouze vhodí lístek o nezastižení?

Musí se prošetřit, zda a proč k tomu došlo. V případě, že se pochybení prokáže, je první krokem opětovné seznámení zaměstnance s jeho povinnostmi.

Jsou samotní zaměstnanci spokojení se svým vedením? Řeší se nespokojenost zaměstnanců s vedoucím?

Zaměstnanci mají řadu možností, jak tyto problémy reagovat. Jedná se o informování svých nadřízených, případně jejich nadřízených. Česká pošta má také institut ombudsmana pro zaměstnance.

Česká pošta plánovala zavedení rozdělení zásilek na více kategorií a u některých prodloužení dodávací lhůty, podařilo se tuto změnu úspěšně zavést stejně jako v Německu nebo v Portugalsku?

Jedná se o plán, který ještě nebyl realizován.

Jaké další změny zvažujete?

Změn chystá Česká pošta celou řadu, ale komunikujeme je vždy v momentě, kdy jsou hotové a můžeme je uvést do provozu.

Má Česká pošta ještě v dnešní době prostor, kam se rozvinout nebo už je spíše pozůstatek dob minulých?

Česká pošta se stále rozvíjí, jak jsem již avizoval na příkladu balíkových zásilek, jejichž trh ročně roste o dvanáct až čtrnáct procent. Přicházíme s řadou novinek, které reflektují vývoj trhu a požadavky zákazníků.

Pověst České pošty není u velké části zákazníků dobrá, jaké kroky podnikáte, abyste situaci zlepšili?

Když je služba dodána v požadované kvalitě, málokdo se pochvalně ozve. U negativních případů je reakce samozřejmě větší. Tyto stížnosti ale neodráží celkovou kondici České pošty. Prostor pro zlepšení ale existuje vždy.

Klíčová slova: Česká pošta, mluvčí, fluktuace, zaměstnanci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.