16.12.2019 15:29


Z Brna do Bohumína začal od neděle jezdit RegioJet. Cestující jsou ze služeb rozpačití

Autor: Michaela Jagusztynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výhra v poptávkovém řízení o trasu mezi Brnem a Bohumínem patří společnosti RegioJet. Ta první jízdu na této lince zahájila v neděli brzo ráno. Začalo tak osmileté období, kdy na této trase bude jezdit pouze tato společnost. Ohlasy cestujících na nového dopravce jsou smíšené.

RegioJet směrem do Bohumína z Brna. Autor: Michaela Jagusztynová

Brno – RegioJet převzal trasu mezi Brnem a Bohumínem. Od patnáctého prosince budou na této lince jezdit rychlíky společnosti po dobu osmi let. Původním dopravcem byly České dráhy, které v poptávkovém řízení ministerstva dopravy prohrály. RegioJet na této lince denně nabízí 34 spojů. Odjezdy jsou v hodinovém intervalu v rozmezí mezi pátou ráno a devátou večer.

„Příchod nových dopravců a služeb na železnici je dlouhodobě hlavním motorem celkového růstu sektoru osobní železniční dopravy,“ uvedl majitel společnosti RegioJet Radim Jančura. Společnost očekává, že právě díky příchodu nového dopravce a nových služeb naroste popularita cestování vlakem a veřejnou dopravou.

Ohlasy cestujících na nového dopravce jsou smíšené. „Očekávala jsem alespoň stejný servis, jaký je na trase z Ostravy do Prahy, ale bohužel tomu tak není. Nedostala jsem vodu a jídlo jsem si mohla objednat přes aplikaci, ve které se mi ho ale nepodařilo najít,“ ohodnotila jízdu jedna z cestujících Markéta Hrabálková. RegioJet počítá s tím, že do budoucna se bude složení souprav a rozsah palubních služeb dále upravovat – aktuálně se jedná o první fázi podoby souprav a palubního servisu, které bylo možné zajistit v krátkém časovém rozmezí mezi podpisem smlouvy a datem zahájení provozu.

„Já jsem spokojen. Je tady funkční wifi, a pokud budu mít na něco chuť, můžu si zajít do bistra,“ uvedl cestující z Ostravy do Brna Filip Macík. Cestující ve druhé třídě mají k dispozici zdarma připojení k internetu, elektrické zásuvky, výběr z tisku a možnost připojení k zábavnímu portálu. Cestující v první třídě mají navíc k dispozici zdarma kávu a ti, kdo cestují déle než 45 minut, také sušenky a pomerančový džus.

O změně dopravců nevěděli všichni. „Nastoupil jsem v Ostravě s dcerami do vlaku, protože jsem viděl, že přijel RegioJet a nic víc jsem neřešil. Když jsem zjistil, že na naších místech někdo sedí, poprosil jsem o pomoc stevardku,“ sdělil cestující, který si z osobních důvodů nepřál být jmenován. „Ukázalo se, že jsme nastoupili do vlaku směrem na Brno, a ne na Prahu,“ dodal. Vlaky od společnosti RegioJet jezdí z Ostravy do Brna o 44. minutě, do Prahy je to 53. minuta. Nástupiště bylo v ten den stejné pro oba dva vlaky.

Klíčová slova: RegioJet, Ostrava, Brno, rychlík

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.