08.11.2018 20:48


Za zaměstnávání nezletilých prostitutek dostal devět let vězení

Autor: Anna Absolonová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Soud poslal do vězení majitele znojemského klubu Scandaleux Vladimíra Grznára za to, že dle obžaloby zaměstnával ve svém podniku nezletilé dívky, které zde provozovaly prostituci. Spolu s ním byli odsouzeni další tři lidé, a to převážně za prodej pervitinu a marihuany, které si od nich kupovaly i nezletilé prostitutky.

Krajský soud v Brně

Brno – Krajský soud v Brně poslal ve středu 7. listopadu do vězení čtyři lidi. Ti byli obviněni z obchodování s lidmi, ohrožování výchovy dítěte a kuplířství. Nejvyšší trest, devět let ve věznici se zvýšenou ostrahou, dostal majitel klubu Scandaleux ve Znojmě Vladimír Grznár. Ten ve svém podniku zaměstnával mezi lety 2015 a 2017 prostitutky, z čehož třem z nich nebylo v té době osmnáct let. Grznárovi přitom hrozilo odnětí svobody až dvanáct let. 

Na sedm let pak poslal soud do vězení barmanku podniku Denisu Benáčkovou a Grznárova spolupracovníka Michaela Duče. Benáčkovou soud obvinil z obchodování s pervitinem, který prodávala v klubu i mimo něj. Drogy nabízela a následně prodávala i nezletilým dívkám, které v klubu pracovaly jako prostitutky. Duč byl obžalován z pěstování a následného prodeje konopí, které taktéž prodával jak v klubu, tak i jinde. O zaměstnávání nezletilých Duč věděl.

Nejnižší trest, a to pět a půl roku, pak soud uložil druhé barmance Lucii Kadlecové, která o nekalých praktikách věděla a své spolupracovníky kryla a částečně jim činnost usnadňovala. Byla to však právě Kadlecová, kdo případ nahlásil a díky komu se následně podařilo události rozklíčovat, k čemuž soudkyně při výši trestu přihlédla. „Obviněná usvědčovala své spolupracovníky, napomohla orgánům činných v trestním řízení a iniciovala udání,“ uvedla soudkyně Jaroslava Bartošová. O všech obviněných Bartošová prohlásila: „Přiměli, zjednali a dopravili dítě, aby ho užili jiní k pohlavnímu styku nebo jiným formám sexuálního zneužití a čin spáchali v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci. Dále ohrozili rozumový, citový a mravní vývoj dítěte tím, že ho svedli k zahálčivému a nemravnému způsobu života.“

Soudkyně odůvodnila výši trestů skutečností, že všichni odsouzení spáchali více než jeden trestný čin. Grznár byl navíc již v minulosti odsouzen na osm a půl roku. Odpykal si však pouze část trestu. „V době spáchání trestného činu byl dotyčný na svobodě ve zkušební lhůtě a z tohoto důvodu se mu soud rozhodl udělit vyšší trest,“ uvedla Bartošová.Státní zástupkyně neměla k rozhodnutí soudu námitek. Benáčková, Duč a Grzár se proti rozsudkům na místě odvolali k Vrchnímu soudu v Olomouci. Kadlecová si na rozhodnutí o odvolání ponechá lhůtu osmi dnů.

Není to však poprvé, co měl klub se zaměstnáváním nezletilých dívek problémy. V roce 2009 byl ze stejného činu obviněn tehdejší majitel a rakouský podnikatel Gerhard Hausmann. 

Klíčová slova: soud, Krajský soud v Brně, prostituce, drogy, rozsudek

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.