22.10.2019 21:18


Začal Gaudeamus v Brně. Středoškolským studentům má pomoci s výběrem vysoké školy

Autor: Michaela Jagusztynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Veletrh Gaudeamus se zaměřuje na pomaturitní vzdělávání a koná se každoročně ve čtyřech městech – v Brně, Praze, Nitře a Bratislavě. Letošní 26. ročník slavnostně zahájil rektor Vysokého učení technického Petr Štěpánek. Organizátoři doporučují návštěvu studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Lidé vstupující do pavilonu P na Gaudeamus. Autor: Michaela Jagusztynová

Brno – Rektor Vysokého učení technického Petr Štěpánek slavnostně v úterý v devět hodin ráno zahájil veletrh Gaudeamus v Brně. „Univerzity a vysoké školy, které zde vystavují, mezi sebou soupeří. Soupeří o mladou generaci,“ sdělil Štěpánek. A dodal, že se blíží doba, kdy každá z těchto škol bude mít vysoce kvalitní oblasti, které bude moct nabídnout.

Veletrh Gaudeamus v Brně se zaměřuje na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu organizátoři doporučují studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol. Veletrh navštívila i studentka druhého ročníku Eliška Novotná z Prostějova. „Chtěla jsem zjistit více informací o vysokých školách a o oborech, které by mě zajímaly,“ uvedla Novotná.

Zakladatelem veletrhu Gaudeamus je Jan Maxmilián Honzík, který s touto myšlenkou přišel v roce 1993 v Brně. Nyní mohou návštěvníci veletrh navštívit i v Praze, Nitře a Bratislavě. Letos mohou návštěvníci vidět zastoupení 389 univerzit a vysokých škol a dalších 94 škol ze čtrnácti zahraničních zemí. „V letošním roce nemáme zastoupenou Čínu,“ řekl manažer veletrhů Pavel Mikula.

Loni navštívilo veletrh v Brně více než třicet tisíc studentů, počet návštěvníků v porovnání s rokem 2017 narostl o více než deset procent. Veřejnost může veletrh navštívit do pátku 25. října na brněnském výstavišti v pavilonu P. Jednodenní vstupenka stojí 120 korun. Pokud se návštěvník předem zaregistroval na webové stránce gaudeamus.cz, tak ho vstupenka vyjde na 80 korun.

Klíčová slova: Brno, Gaudeamus, studenti, veletrh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.