05.05.2015 14:17


Začínala s blogem, teď má světově známou stránku o kapele

Autor: Ištvanová Kateřina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Webovou stránku o kanadské skupině Simple Plan založila Dominika Marsová před deseti lety na blogu. Od té doby na svém webu velmi zapracovala. Denně stránku SimplePlan.cz navštíví několik stovek fanoušků a často na ni odkazují také samotní členové kapely.

Dominika Marsová. Foto: Kateřina IštvanováBrno – Zpočátku jen pro zábavu začala dnes čtyřiadvacetiletá studentka Mediálních studií a žurnalistky Masarykovy univerzity Dominika Marsová tvořit web o své oblíbené kapele Simple Plan. Postupem času ze svého webu udělala světově známý zdroj informací pro všechny fanoušky této hudební skupiny. „Jejich muzika se mi líbila od první chvíle a to se do teď nezměnilo. Díky tvorbě webu jsem také získala mnoho skvělých přátel,“ říká Marsová.

Jaké byly začátky vaší webové stránky?

Stránku jsem začala tvořit v listopadu roku 2005, kdy jsem poprvé poznala hudbu Simple Plan. Založila jsem blog na webové platformě sblog.cz a tam to všechno začalo. Tenkrát jsem neuměla ani kódovat a všechno jsem se učila  za chodu. Když začal být blog úspěšný, rozhodla jsem se, že si pořídím vlastní doménu SimplePlan.cz

Kolik času denně webu věnujete?

To se dá těžko odhadnout. Záleží na tom, co se zrovna děje. Když je toho hodně, tak updatuju (aktualizuji, pozn. red.) třeba i dvakrát denně. Kdykoliv mám čas, tak projedu hlavní zdroje, jestli se někde neobjevila nějaká velká novinka. Když se nudím,  vyhledávám si i menší zajímavosti. 

Odkud čerpáte informace?

Hlavním zdrojem jsou pro mě fanoušci. Často mi píšou různé novinky, které se dozvídají ve svých zemích jako první díky tamějším agenturám. Já to pak vydávám často dříve než oficiální stránka. Dále využívám youtube a sociální sítě. Občas mě také kontaktují sami členové kapely.

Jak jste se osobně seznámila s kapelou?

Když měli Simple Plan v roce 2008 koncert v České republice, oslovili mě organizátoři s tím, že by se mnou chtěli spolupracovat, a že mi zařídí rozhovor s kapelou. Byl to pro mě šok. Čekala bych, že rozhovor nabídnou nějaké seriózní hudební stránce. Já jsem byla pořád jen fanoušek a zároveň amatér při tvorbě webu. Nakonec jsem kapelu vyzpovídala v autě po cestě do rádia. Další rozhovory se mi pak podařilo udělat v letech 2011 a 2013. Také jsem se zúčastnila deseti koncertů v různých městech po Evropě, takže už mě jejich tým trochu zná.

Co považujete za největší úspěch na vaší webové stránce?

Určitě rozhovory. Druhou věcí je to, že jsem mohla spolupracovat na knize, kterou Simple Plan vydali. Krátce před publikováním mě oslovil jejich grafik, zda by mohl použít nějaké fanouškovské fotografie z mého webu. Samozřejmě jsem souhlasila a moje stránka je uvedena v seznamu zdrojů na konci knihy.

Čeho byste ještě chtěla v budoucnu dosáhnout?

Líbilo by se mi pracovat na oficiálních stránkách, ale nevím, co by se pak stalo s mým nynějším webem.

Kapely se postupem času mohou rozpadnout nebo s hudbou skončit. Co byste pak dělala se svým webem?

Největší obava každého fanouška je, že se jeho oblíbená kapela rozpadne. Já však věřím, že u nich se to nestane. S webem bych asi neskončila. Určitě by každý z členů nějakým způsobem dál pokračoval v hudební kariéře, o čemž bych psala.

Dominice Marsové je čtyřiadvacet let. Narodila se v Brně a v současné době studuje magisterský program Mediálních studií a žurnalistky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Web o kapele Simple Plan začala tvořit v listopadu roku 2005. V roce 2007 stránku přesunula z blogu na doménu SimplePlan.cz.

Klíčová slova: simple plan, blog, web, rozhovor, dominika marsová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.