22.11.2020 17:24


Zahraniční studenti pomáhají středoškolákům s on-line výukou

Autor: Mikuláš Stoklasa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Díky projektu Erasmus Student Network se můžou středoškoláci těšit pomoci od zahraničních vysokoškolských studentů. Zapojit se rozhodlo více než padesát škol a studenti pomáhají s výukou cizích jazyků, dějepisu, či zeměpisu.

Praha - Na českých středních školách pomáhají s on-line výukou zahraniční studenti, a to v rámci projektu Erasmus in Schools. Ten je pod záštitou studentské organizace Erasmus Student Network a začal fungovat už v druhé polovině září.

V současnosti je do projektu zapojeno přes sto vysokoškolských studentů z celého světa, kteří s výukou pomáhají na více než padesáti školách. „Podle preferencí je spolu propojíme a následně se spolu domluví na výuce,“ sdělil koordinátor projektu Michal Ostrý.

Vysokoškoláci pak vedou na školách například výuku cizích jazyků, dějepisu, či zeměpisu. „Myslím, že to žáky mnohem více zajímá, slyšet o kultuře a zvyklostech dané země od někoho, kdo z ní pochází. Můžou se ho zeptat i na takové věci, na které bych já nedokázala odpovědět,“ prohlásila učitelka zeměpisu Martina Bílková.

Koordinátoři chtěli s tímto projektem začít už minulý rok, a to v rámci prezenční výuky. Zahraniční studenti byli ale mnohdy ostýchaví a nechtěli navštěvovat jim neznámou školu. S nástupem distanční výuky ovšem vzrostl i větší zájem o tento projekt.

Nejvíce se zapojili vysokoškolští studenti z Evropy. „Zjistil jsem, že mě všichni bedlivě poslouchají. Na konci to bylo, jako bych se vrátil do svých středoškolských let. Během diskuse jsme se všichni skvěle pobavili,“ uvedl student Eloy Ojeda Martín ze Španělska.

Zahraniční studenti rovněž žákům představují kulturu, zvyky, tradiční jídla, nebo hudbu své země. „Je to skutečně zajímavé. V hodinách němčiny nám pomáhá student z Německa. Ze začátku jsme měli problém mu rozumět, ale po pár hodinách se to dost zlepšilo. Doufám, že to bude pokračovat i během prezenční výuky,“ řekl Dominik Štěpán, student třetího ročníku víceletého gymnázia.

Kromě středních škol se zahraniční studenti plánují účastnit i některých vysokoškolských hodin. Ty budou probíhat v týdnu od 23. do 27. listopadu a studenti v nich představí svou rodnou zemi a následně budou s ostatními vést debatu.

Klíčová slova: Erasmus, střední školy, on-line výuka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.