02.03.2014 17:09


Zájem kapel nás překvapil, říká organizátor University Band Contest

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Možnost poslechnout si mladé a neokoukané kapely dostanou zanedlouho všichni brněnští příznivci hudby. Opět po roce se vrací hudební soutěž University Band Contest. Jedním z lidí, kteří se na organizaci brněnského kola podílejí, je i student Masarykovy univerzity Ondřej Macků.

Audio

    část rozhovoru s Ondřejem Macků
         
    Autor: Jan Jurák

 

Mohl byste na úvod popsat strukturu soutěže? Z kolika kol se skládá? Kolik kapel postoupí?

Soutěž se tento rok uskuteční hned v devíti městech. Z každého kola pak vítěz postoupí do semifinálových kol, která budou pouze tři. Tři kapely, kterým se podaří uspět v těchto semifinálových kolech, se pak můžou těšit na finále. To se koná v červnu na hudebním festivalu JamRock. Ale i ti, kteří nedosáhnou na celkové vítězství, nemusejí zoufat. Každý vítěz oblastního kola má možnost vystoupit na lokálních hudebních akcích.

Existuje nějaké centrální vedení soutěže?

logo soutěže UBC

Celá myšlenka vznikla v Ostravě, takže vše koordinuje Stavovská unie. Ta slučuje Ostravskou Univerzitu a VŠ Báňskou. Hlavní koordinátorkou je pak Gabriela Kožušníková. 

Jak velkou výhodu pro organizaci letošního ročníku hrají zkušenosti z předelých let?

Díky zkušenosti z minulých let dokážeme spoustu problémů odbourat a vyřešit dopředu. Jinými slovy, víme, na co si dát pozor. Ale i tak se objevují pořád nové a nové problémy, které musíme řešit. Ty asi budou vznikat vždycky.

Předčil zájem o letošní ročník vaše očekávání?

Zájem kapel naše očekávání určitě předčil. Čekali jsme okolo deseti kapel. Letos se jich však přihlásilo dokonce šestnáct. Jedna potom odpadla, protože nestihla dodržet podmínky přihlášky, ale i tak se jedná o výborné číslo.

Existují pro kapely nějaká žánrová omezení?

Chceme se vyhnout hodně alternativním žánrům, které by nezaujaly fanoušky. To je také ošetřeno tím, že do našeho finále postupují pouze tři kapely, o kterých hlasují právě fanoušci. Kapely by měly zachovat určitou míru slušnosti. Jsme ale studenti, takže když někomu v písničce vyletí z pusy nějaké to sprosté slovo, určitě nás to zas nijak nepobouří.   

Akce se bude konat v brněnském klubu Metro. Proč jste zvolili zrovna tento klub?

Protože klub Metro je náš dlouhodobý partner. Z loňského roku s ním máme velice dobrou zkušenost. Myslíme si, že je to ideální místo pro tento typ akce a klub nám vždy dokázal vyjít vstříc.

Kolik lidí se podílí na přípravě brněnského kola?  

Brněnské kolo pořádá studentská organizace MUNIE. Máme tým asi čtyř lidí, kteří se starají o přípravu. Následně využíváme také dalších oddělení, která pomáhají ve specifických činnostech, jako je propagace nebo získávání sponzorů, dárků apod.

   

Medailon

Ondřej Macků je studentem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zároveň se věnuje činnostem v studentské organizaci MUNIE, kde se zabývá marketingem a médii.


Klíčová slova: University band contest, soutěž kapel, Ondřej Macků, hudba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.