09.03.2014 19:47


Zasednout místo rektorovi nikdy nebylo tak snadné

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Zasednout místo rektorovi je noční můrou snad každého studenta hujerovského typu. Od letošního ledna je to snazší než kdy dřív. Masarykova univerzita totiž spustila projekt Adoptuj sedačku. Mezi první dárce se zařadil její rektor Mikoláš Bek.

Autor: Tomáš Kácel

Brno – Vlastní sedačku v univerzitním kině Scala teď může mít každý. Podmínkou je pouze přispět stanovenou částkou. „Cena závisí na poloze sedadla. Nejžádanější místa v sedmé až deváté řadě přijdou na pět tisíc korun, ostatní na dva tisíce,“ vysvětlila mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Adoptovat sedačku můžou zájemci prostřednictvím internetového portálu darujmuni.cz. Tímto způsobem se akademici snaží vybrat peníze, které budou využity na náklady spojené s obnovou činnosti Scaly. Doposud se nashromáždilo přes 110 tisíc korun.

Zájemci si nově můžou adoptovat sedačku v univerzitním kině Scala. Foto: archiv Masarykovy univerzityZájemce o adopci láká také videospot, který zvítězil ve studentské soutěži Ateliéru grafického designu a multimédií na fakultě informatiky. Majitelé získají kromě dobrého pocitu štítek se jménem na sedačce, díky kterému návštěvníci uvidí, kdo kino podporuje. Dárci budou moci využít i dalších bonusů. „Ten, kdo si sedačku adoptuje, se zároveň stane členem rodiny kina Scala a získá například pozvání na vybrané akce Masarykovy univerzity, ať už ve Scale či v jiném prostoru,“ doplnila Fojtová. Mezi poněkud netradiční dárce patří také brněnský Bar, který neexistuje. „Sám jsem absolventem Masarykovy univerzity a spoustu jejich studentů u nás zaměstnáváme. Když jsme se dozvěděli o možnosti takovým způsobem svou almu mater podpořit, moc dlouho jsme neváhali. Tato konkrétní cesta pomoci nám přišla vtipná a zajímavá,“ objasnil důvody adopce majitel Baru, který neexistuje Jan Vlachynský.

Scala má zajímavou minulost. Po více než osmdesáti letech promítání ji Brno uzavřelo na konci roku 2011. Vedení města své rozhodnutí zdůvodnilo ekonomickými problémy – kino prodělávalo, protože do něj chodilo málo návštěvníků. Veřejnost tento krok kritizovala. Po dvou letech uzavřela Masarykova univerzita s městem Brno smlouvu o dvacetiletém pronájmu, který ročně dosahuje částky 1 830 000 korun. Záměrem vedení univerzity nebylo konkurovat ostatním filmovým multiplexům v Brně. „Nejedná se o investici v pravém slova smyslu, Masarykova univerzita si pro potřeby výuky a akademických aktivit pronajímá různé prostory ve městě, protože obdobnou kapacitou nedisponuje. Navíc kombinace využití prostor pro vzdělávací účely a provoz kina umožnila zachovat tento unikátní kulturní stánek pro veřejnost. Věříme, že takto koncipovaný projekt je smysluplný,“ dodala Fojtová.

Klíčová slova: Scala, Adoptuj sedačku, pronájem

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.