27.03.2012 17:00


Zasoutěžte si o Pravé české míchačky na Radiu R!

Autor: Martina Pelcová | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Spolupráce s Radiem R

Vodníko sperma? To už někteří z vás pravděpodobně někdy do hrdla nalili. Ale co taková Drátěnka? A Semafor? Pokud je chcete ochutnat, zapojte se do aktuální soutěže Radia R o tři výtisky Pravých českých míchaček!

Ne každému se podaří, aby se jeho diplomová práce stala oblíbeným tématem společenských rozhovorů. Nemám teď na mysli odhalované práce politiků nebo ostudné paskvily nesplňující nároky na akademický text. Řeč je o diplomové práci studenta kulturologie Alexandra Guhy, jehož svérázný výzkum vyšel díky občanskému sdružení UK Media knižně pod názvem Pravé české míchačky.

Lexa se ve své práci pokusil shromáždit alternativy k drinkům jako všeobecně oblíbené Cuba Libre nebo Mojito. Díky izolaci od západního světa jsme dlouho na území Česka nic podobného nepopíjeli. Tvůrčí česká mysl se však nenechala zahanbit a z možností českého baru seskládala velké množství míchaných drinků neboli českých míchaček. Jejich přehled, historii i přípravu najdete v knize, o kterou můžete na Radiu R zasoutěžit.

Jak získat podepsaný výtisk knihy Pravé české míchačky?

Lexa se v rámci svého doktorského studia pokračuje ve sbírání takzvaných "alkoludismů" neboli buransky "chlastacích her". Každý pravděpodobně během středoškolských let, při kolejních pitkách nebo během prolamování ledů s kamarády na Erasmu nejednu podobnou hru hrál. Nejznámější jsou například Macháček nebo Bolívie. Popište nám pravidla hry, která se vám vryla do mozkových buňek i jater na projevse@gmail.com a do předmětu napiště "SOUTĚŽ: Pravé české míchačky".  Tři z vás obdrží výtisk bible českých štamgastů osobně z rukou autora - Lexa Guha totiž bude čestným hostem na autorském čtení Radia R "Pročti se" 17. dubna v Místogalerii Skleněná louka.

A v pátek 13. dubna si nezapomeňte v 12:00 naladit odpolední Odposlech, kde vám Lexa představí svůj výzkum osobně.

Klíčová slova: soutěž, Alexandr Guha, Pravé české míchačky, kulturologie, alkoludismus

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.