17.10.2018 11:32


Zavedení druhé vlny rezidentního parkování stále není jisté

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nově vznikající koalice v Brně předložila dosluhující radě města návrh na odložení zpoplatnění druhé vlny rezidentního parkování. Rada města ale návrh neschválila pro technické a ekonomické nedostatky. Stále tedy platí, že od prvního listopadu další rezidenti zaplatí za první registrované vozidlo šest set korun. 

Audio

    "Pokud rada náš návrh neschválí, vrátíme se k němu s novou koalicí po ustavujícím zastupitelstvu," řekl Koláčný
         
    Autor: Michaela Bilíková

Náměstek Richard Mrázek

Brno - První náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) společně s radním Tomášem Koláčným (Piráti) předložil v pondělí odpoledne radě města návrh na zavedení nulové ceny za rezidenta v druhé vlně rezidentního parkování. „Do dnešního dne si vyřídilo rezidentní kartu zhruba deset procent majitelů vozů, vnímáme to tedy jako vstřícný krok vůči občanům,” objasnil důvody k podání návrhu Hladík.

Rada města ale nově navrhnuté nařízení odmítla. „V návrhu je podle mého názoru spousta technických a ekonomických pochybení,” řekl primátor Petr Vokřál (ANO). Materiál předložený radě se proto podle něj schválit nedá. „Z návrhu také vyplývá, že by musely být uvedeny do režimu offline i parkovací automaty pro návštěvníky,” přidává další důvod jeho stranický kolega náměstek Richard Mrázek.

K tomuto názoru se přiklonil náměstek Martin Ander (Zelení). „Ani já jsem pro tento materiál ruku nezvedl, protože v této podobě dělá z podstatné části centra Brna-Střed největší bezplatné parkoviště ve střední Evropě,” upozornil Ander.

Radní Tomáš Koláčný

Podle Koláčného tomu tak ale není. „Poplatky návštěvníků jsou na území regulovány samostatným schváleným ceníkem, který není návrhem nijak měněn,” uvedl Koláčný. Zároveň reagoval na Mrázkova slova o nedostatečném časovém omezení projednávaného nařízení. „Návrh považujeme za dočasné řešení na dobu jednoho roku,” řekl lídr brněnských Pirátů.

Ze strany zástupců ANO v radě města ale zaznělo, že jsou ochotni o upraveném návrhu dále jednat. Návrh tak bude upraven a předložen na další jednání rady. „Pokud shoda na příští radě nenastane, budeme situaci řešit s novou koalicí ihned po ustavujícím zastupitelstvu,” nabízí Koláčný další alternativu.

Klíčová slova: rezidentní parkování, Brno, rada města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.