27.09.2013 09:32


Zemanovi můžete věřit spoustu věcí, ale nestranickost mezi nimi není

Autor: Marie Jahodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Prezident Miloš Zeman objíždí v posledních dnech všechny kraje České republiky a děkuje voličům za své zvolení. Někteří tomu říkají volební kampaň, jiní společenská návštěva. Tuto středu přijel i do Brna, kde ho nadšeně vítali jeho stoupenci, a skoro se mohlo zdát, že zde v prezidentských volbách Karel Schwarzenberg nikdy nezvítězil.

Ve středu krátce po čtvrté hodině odpolední to na náměstí Svobody v Brně vypadalo, že se zde koná sjezd seniorů nebo koncert dechové hudby. Místo toho však lidé očekávali prezidentskou návštěvu. Před podiem postávaly hloučky důchodců a debatovaly o tom, kdy Zeman dorazí, jestli s ním bude Kačenka Zemanová a zda není hloupé dát mu na konec bonboniéru. Když se pár minut před půl pátou návštěvníci své hvězdy dočkali, propukli v nadšený potlesk.

Autorka článku: Marie JahodováMéně nadšeně pak zněl zvuk píšťalky, který se nesl ze zadních řad. S návštěvností okolo tisíce lidí to však od pódia bylo opravdu daleko. Pan Zeman přihlížející bodře pozdravil a hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi, kterého oslovoval milý Michale, nadšeně sděloval, jak moc je rád, že mohl přijet. Neodpustil si u toho ani větu, že opravdu po republice necestuje kvůli volbám, ale protože je přece první český prezident zvolený v přímé volbě. Milý Michal nadšeně přikyvoval.

Když začala diskuze, byl Zeman ve svém živlu. Kdo může za korupci? Přece pravicová vláda, která prostřednictvím svých zkorumpovaných ministrů dosazovala na úřady zkorumpované úředníky. Proč se nezvyšují důchody? Protože lidé volí strany, které o těchto položkách ve svých programech taktně mlčí místo toho, aby volily odborníky, kteří s tím něco udělají. A kdo že budou ti odborníci? Můžete hádat.

Tak to vypadá, že pan prezident Zeman občas na tu svou nestranickost zapomíná. Také občas opomene to, že ačkoliv ho jeho poradci konečně dokázali obléknout vkusně a sehnali mu padnoucí oblek, stále se nestal tím vtipným gentlemanem, na kterého si hraje.

Zeman na setkání s Brňany mluvil slušně, vtipkoval a obecenstvo mu tleskalo. Tedy až na pána s píšťalkou, kterého odvlekli policisté a který posléze strávil na policejní služebně dlouhé hodiny. Nesouhlasnému pohledu obecenstva neunikla ani starší paní, která si dovolila říct, že více peněz než ona by měly dostat mladé rodiny.

Nehledě na slušné chování, Zemanovi pořád chybí důležitá věc. Tou je takt a nadhled potřebný k tomu, aby už si své postavení nemusel udržovat vtípky na adresu Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska a Petra Nečase. Jak sám prohlásil, prezidentské volby už dávno skončily a není tedy třeba dělit společnost. Na to by se teď měl zaměřit raději než na vtipkování o množství bílého vína, které má podle lékařů vypít. Aby vůbec ty zbývající čtyři roky ve funkci přežil.

Klíčová slova: prezident, Miloš Zeman, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

41681 | 29. 09. 2013, 20:55
ještě ji podporuj!
Petr Nárožný | 27. 09. 2013, 11:26
Nemůžu si pomoct, ale ten text je napsán jak slohová práce v lepším případě ve 2. ročníku střední školy. Komentář bych si představoval jinak, ne jen popis děje, který se udál. Autorka by měla přidat více svých vlastních postřehů, glosovat Zemanovy názory. Každopádně přeji autorce hodně štěstí a napsaných komentářů.