29.11.2019 18:44


Živě z Londýna: po útoku na London Bridge je omezen provoz na několika linkách metra

Autor: Miroslava Putzlacherová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Útočník na London Bridge v pátek odpoledne pobodal několik lidí. Okolí je uzavřeno, doprava ve východní části města je omezená. Policie útočníka zastřelila. Útok si vyžádal dvě oběti a tři zraněné.

Okolí London Bridge několik hodin před útokem. Foto: Miroslava Putzlacherová

Londýn - Útok na London Bridge se odehrál v pátek odpoledne kolem druhé hodiny místního času (15 hodin SEČ). Útočník nožem pobodal několik lidí, policie uzavřela most a jeho okolí. 

 

17:15 Pracovník říční MHD v Londýně zastavuje lidi, kteří se chtějí nalodit na říční tramvaj. „Je mi líto, ale v okolí London Bridge došlo k nehodě. Provoz na řece je pozastaven,“ informuje cestující. 
  

17:25 Cestující linky District londýnského metra ve směru na Upminster se do cílové stanice momentálně nedostanou. Vlaky končí jízdu ve stanici Tower Hill poblíž Tower Bridge a nebo Barking, kde se otáčejí. 

  

17:27 Do metra nastupují členové ochranky. Někteří cestující jsou nervózní a kontrolují zprávy, ale signál v podzemí jim neumožňuje dostat se k informacím. 

  

17:32 Ve stanici metra Tower Hill panuje chaos. Lidé vystupují z vlaku, který zde jízdu končí, a tlačí se ven. Ostatní, kteří zatím nic netuší, zmateně pobíhají a nastupují do vlaku, který jede zpátky. Kolem pracovníka MHD se tvoří hlouček lidí, kteří se z něj snaží dostat co nejvíce informací. 

  

17:34 V okolí Tower Bridge panuje ruch, kolem jezdí policejní auta. Pravděpodobně proto, že je Tower Bridge nejbližším mostem směrem na východ od London Bridge, kde se incident stal. 

  

17:40 Prodavačka v obchodě poblíž stanice metra Aldgate East, která momentálně není obsluhována linkou District, nervózně sděluje informace nakupujícím. „Na London Bridge se střílelo a nefunguje MHD,“ říká a vypadá vyděšeně. 
  

17:41 Nad městskou částí Whitechapel letí záchranářský vrtulník, zřejmě do Royal London Hospital. 

  

17:45 Velitel londýnské policie při tiskové konferenci potvrdil, že byl útočník zastřelen. 

  

17:45 Policie na svém twitterovém účtu potvrdila, že měl útočník na sobě falešnou vestu s výbušninami. 

  

18:32 „Veřejná bezpečnost je naší prioritou a proto budeme posilovat policejní hlídky v ulicích Londýna. Doporučujeme obyvatelům, aby zůstali klidní, ale obezřetní,“ napsali policisté na Twitteru. 

 

18:48 Kvůli uzavřenému mostu a omezenému provozu na linkách metra ve východním Londýně zhoustla automobilová doprava. 

 

19:01 Stanice metra London Bridge je zcela uzavřená. Všechny vlaky stanicí projíždí. 

 

19:37 Londýnská policie znovu otevřela stanici metra London Bridge, cestující by ale měli i nadále očekávat zpoždění vlaků.

 

19:53 Situace ve městě se uklidňuje. I nadále zde zůstávají posílené policejní hlídky.

 

20:28 Městská policie o víkendu posílí hlídky v okruhu míle od místa útoku. Policisté o tom informovali na svém twitterovém účtu. Dále nabádá obyvatele, aby zůstali obezřetní. Most London Bridge zůstává uzavřený.

Konec online reportáže.

Klíčová slova: Londýn, Velká Británie, útok, London Bridge

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.