19.12.2020 18:43


Zoo Ostrava nabízí netradiční vánoční dárek

Autor: Mikuláš Stoklasa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Originální vánoční dárek ve formě symbolické adopce nabízí Zoo Ostrava. Kromě obdarování svých blízkých pomůžete také zvířatům.

Ostrava - S nabídkou netradičního vánočního dárku přichází Zoo Ostrava, která nabízí možnost symbolicky adoptovat některé zvíře. Zájemci tak mohou udělat radost svým blízkým, ale také přispět na chov a zlepšení životních podmínek zvířat v Zoo.

Adoptovat je možné jakékoliv zvíře, a to od 500 korun za rok. Přispět je ovšem možné i větší částkou. „Lidem nabízíme možnost symbolicky adoptovat zvíře z ostravské zoologické zahrady. Můžou tak udělat radost nejen svým nejbližším, ale také slonům, šimpanzům, pandám, hrochům, plameňákům, žralůčkům, varanům, želvám a mnoha dalším obyvatelům ostravské zoo,“ uvedla mluvčí Zoo Ostrava Šárka Nováková.

Obdarovaný získá od Zoo děkovný list a obrázek adoptovaného zvířete. Adopce je pouze symbolická a nevzniká zde žádný právní nárok na zvíře. Nelze se s nimi tedy fotografovat, nebo je navštěvovat v expozici. „Podle mě je to zajímavý dárek. Určitě ho daruji někomu ze svých blízkých, ale hlavně tím pomůžu zvířatům a provozu Zoo, která nepochybně má kvůli koronaviru velké ztráty,“ řekl zájemce o adopci Radim Babinec.

Zvířata je ovšem možné obdarovat i přímo v areálu. Jedná se především o volně žijící ptáky, pro které je po zoo dostupných několik krmítek. Do nich smí návštěvníci nasypat například slunečnicová semínka, či lojovou kouli. Krmení si mohou zájemci vyzvednout zdarma u vstupu do zoo.

Finanční podpora zvířat je ovšem oblíbeným dárkem nejen o Vánocích. Zvířata v Zoo Ostrava podporují děti, dospělí, školní třídy, rodiny, firmy i pracovní kolektivy. „Naše třída přispívá každý rok. Je to určitě hezké gesto a doufám, že to dokáže zachránit alespoň některé ohrožené druhy,“ sdělila studentka gymnázia Denisa Merendova. Adopce zvířete jakožto vánoční dárek je novou možností, jak zvířatům v zoo pomoci. Další a dlouhodobě fungující možností v Zoo Ostrava je i jednorázový příspěvek.

Podobnou možnost adopce nabízí i ostatní zoo v Česku, jako například Zoo Olomouc, Brno, Plzeň, či Safari Park Dvůr Králové.

Klíčová slova: Vánoce, dárky, zoo, Zoo Ostrava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.